Najlepsze rankingi okapów kuchennych

Ranking najlepszych Okapów blatowych – TOP 5!

Praktycznie każda nowoczesna kuchnia wyposażona jest w okap lub wyciąg, za pomocą którego z łatwością możemy pozbyć się różnego rodzaju zapachów, które generujemy podczas przygotowywania potraw, a także sporej ilości wilgoci, która również powstaje podczas tego procesu. Przez lata okapy kuchenne dostępne były w bardzo zbliżonej do siebie formie z opcją montażu nad kuchenką, jednak dziś, wraz z rozwojem technologii i jej możliwości dostępne są zupełnie nowe, innowacyjne konstrukcje instalowane na różne sposoby. Wśród nich z całą pewnością możemy wyróżnić okapy blatowe. Te wyjątkowe urządzenia wyróżniają się nie tylko sposobem montażu i wyglądem, ale także skutecznością i efektywnością działania.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań wykorzystujących okap z blatu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tak ogromny wybór może doprowadzić do trudności w podjęciu decyzji o zakupie najlepszego rozwiązania, dlatego postanowiliśmy zestawić ze sobą kilka modeli tego typu urządzeń i na podstawie zebranych informacji utworzyć poniższy ranking okapów blatowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Okap blatowy – ranking

Wiele osób, które decydują się na tego typu rozwiązanie, zastanawia się, jaki okap z blatu będzie dla nich najlepszą opcją. Wybierając takie urządzenie, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, m.in. wymiary, możliwości czy pobór energii. Poniżej przedstawiamy kilka modeli o różnych specyfikacjach, wśród których z łatwością można dobrać urządzenie idealne do swoich potrzeb.

5. Okap chowany w blacie Focus SPIRIT 90

Pierwsze urządzenie w naszym rankingu okapów blatowych charakteryzuje się minimalistycznym i bardzo estetycznym designem, dzięki czemu świetnie wpasuje się do kuchni urządzonych nowocześnie lub w stylu skandynawskim. Stworzony ze stali nierdzewnej i wysokiej jakości szkła okap zapewnia maksymalną wydajność na poziomie 538m3/h, a moc jego silnika wynosi aż 190 W. Świetnie wyglądające i skuteczne rozwiązanie. Wymiary okapu z zainstalowanym silnikiem to 705 × 790 × 410 mm.

4. Okap blatowy BERDSEN BT-290

Miejsce czwarte w naszym rankingu zajmuje okap chowany w blacie marki Berdsen model BT-290. To wyjątkowo atrakcyjne pod względem designu urządzenie zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane tak, aby skutecznie pozbywać się niechcianych zapachów i wilgoci powstających podczas gotowania. Wymiary urządzenia to 986,8 cm (szerokość), 30 cm (wysokość) i 12,5 cm (głębokość). Jego maksymalna wydajność wynosi 500 m3/h i może pracować jako pochłaniacz lub wyciąg. Posiada mocny, 70 W silnik, który zapewnia stabilność pracy i skuteczność działania.

3. Okap blatowy Hoover HDD9800/1B 90 Czarny

Na najniższym stopniu podium w rankingu okapów wysuwanych z blatu znajduje się urządzenie wyprodukowane przez renomowaną markę HOOVER. Ten wyjątkowy sprzęt może pracować zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu kuchennego. Wykonany został z bardzo wysokiej klasy materiałów i zaprojektowany tak, aby poza funkcjonalnością dobrze się prezentował. Z tego względu jego obsługa odbywa się za pomocą specjalnego panelu dotykowego. Dysponuje bardzo mocnym silnikiem o mocy 230 W, który zapewnia mu maksymalny przepływ powietrza na poziomie 605 m3/h.

2. Okap chowany w blacie Faber Fabula BK Czarny

Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znajduje się niezwykle wydajny okap blatowy Faber Fabula BK. Dzięki pomysłowej konstrukcji i dużej mocy silnika to urządzenie osiąga wydajność na poziomie 710 m3/h. Do tego w tej konstrukcji zastosowano innowacyjne sterowanie sensorowe, a także wyjątkowy filtr kasetowy, który z łatwością można umyć w zmywarce.

1. Okap blatowy Elica PANDORA BL/F/90

Złoty medal w naszym zestawieniu wędruje do absolutnie fenomenalnego urządzenia marki Elica z serii PANDORA. Model BL/F/90 charakteryzuje się bardzo minimalistycznym i nowoczesnym designem, który doskonale sprawdzi się w kuchniach zaaranżowanych właśnie w tym klimacie. Może pracować zarówno jako pochłaniacz, jak i wyciąg, a jego wydajność maksymalna stoi na poziomie 665 m3/h. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą panelu dotykowego.

© 2024 Najlepsze rankingi okapów kuchennych