Najlepsze rankingi okapów kuchennych

Ranking TOP 5 najlepszych okapów kuchennych kominowych

Okap kuchenny należy do podstawowych elementów wyposażania kuchni. Dzięki niemu możliwe jest pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów, oparów, tłuszczu oraz wilgoci z obszaru kuchennego. Do najbardziej popularnych okapów należą modele kominowe – ich głównym zadaniem jest maskowanie rury, która odprowadza opary na zewnątrz. Przeważnie są mocowane do ściany tuż nad kuchenką; ich uniwersalność sprawia, że stanowią jeden z chętniej wybieranych rodzajów okapów. W poniższym rankingu prezentujemy zestawienie najlepszych modeli okapów kominowych dostępnych na polskim rynku; mamy nadzieję, że pomoże Ci on w dokonaniu przemyślanego, odpowiedniego wyboru. 

5. Okap kuchenny kominowy Gorenje DVG 600 ZBE

Piąte miejsce w naszym zestawieniu najlepszych okapów kuchennych kominowych zajmuje produkt marki Gorenje, model DVG 600 ZBE. Ten nowoczesny i przyciągający oko produkt z pewnością znajdzie zastosowanie w bardzo wielu pomieszczeniach kuchennych, niezależnie od stylu, w jakim zostały urządzone. Wyposażony w diody LED okap jest w stanie doskonale oświetlić obszar roboczy i nie pobiera dużych ilości energii, co z pewnością ucieszy osoby, którym zależy na oszczędności. Okap nie generuje dużego hałasu (głośność wynosi 58 dB), zaś jego wydajność wyciągu wynosi aż 305 m3/h, czyniąc go niezwykle efektywnym urządzeniem. 

4. Okap kuchenny kominowy Amica OKC620SB

Czwarte miejsce w rankingu przypadło okapowi kuchennemu OKC620SB znanej wszystkim firmy Amica. Opinie o produkcie są bardzo entuzjastyczne; użytkownicy zachwalają cichą pracę urządzenia oraz efektywne pochłanianie wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Wydajną pracę okap zawdzięcza filtrowi węglowemu, dzięki któremu pochłanianie oparów jest jeszcze łatwiejsze i efektywniejsze, niż w przypadku innych sprzętów. Maksymalna wydajność w trybie wyciągu wynosi 280 m3/h, a głośność urządzenia to maksymalnie 63 dB, co czyni okap niezwykle cichym. 

3. Okap kuchenny kominowy SIEMENS LC91KWP60

Podium otwiera sprzęt słynnej firmy Siemens, model LC91KWP60. Wyjątkowo nowoczesny i przyjemny dla oka design to nie jedyna, choć z pewnością znacząca, cecha okapu. Sprzęt został wyposażony w energooszczędne oświetlenie LED. Bardzo ciekawą i istotną funkcją jest tzw. tryb intensywny,  który zwiększa wydajność wyciągu – jest to bardzo przydatne w przypadku dużego zadymienia lub zaparowania pomieszczenia. Dzięki zaś silnikowi bezszczotkowemu iQdrive praca urządzenia jest nie tylko bardzo wydajna (530 m3/h), ale i niezwykle cicha (max. 56 dB). 

2. Okap kuchenny kominowy Samsung NK36M7070VB

Srebrny medal i tym samym drugie miejsce w naszym rankingu najlepszych okapów kominowych otrzymuje produkt marki Samsung, model NK36M7070VB. Doceniony przez użytkowników oraz specjalistów, okap jest sprzętem niezwykle efektywnym, który bardzo dobrze spełnia swoje zadanie oraz sprawdza się w większości pomieszczeń kuchennych. Urządzenie posiada cztery stopnie mocy wentylatora, wydajność wyciągu wynosi aż 760 m3/h, a głośność pracy to zaledwie 69 dB. Ponadto okap jest niezwykle estetyczny i z pewnością będzie bardzo dobrze się prezentował w Twojej kuchni. 

1. Okap kuchenny kominowy VDB Sprint 50 IX

Złoty laur w naszym rankingu zajmuje okap kominowy firmy VDB, model Sprint 50 IX. Jest to niezwykle cichy i efektywny sprzęt, który doceniło już wielu zadowolonych użytkowników. Posiada on wydajność do 348 m3/h oraz poziom hałasu do zaledwie 62 dB. Połączenie szkła oraz stali nierdzewnej stwarza wrażenie niezwykłej lekkości i nadaje okapowi estetyczny, przyciągający wzrok wygląd. Polecamy go wszystkim, którym zależy zarówno na wysokiej jakości, jak i atrakcyjnym designie sprzętu.

© 2024 Najlepsze rankingi okapów kuchennych