Najlepsze rankingi okapów kuchennych

Ranking TOP 5 najlepszych okapów kuchennych teleskopowych

Na rynku dostępnych jest wiele okapów teleskopowych, co sprawia, że wybór dobrego modelu nie jest łatwy. Okapy kuchenne pełnią bardzo ważne funkcje, dlatego też powinny cechować się one funkcjonalnym wyposażeniem. Dzięki tym urządzeniom możesz cieszyć się czystymi ścianami, sufitem i powietrzem wolnym od kuchennych woni. Element ten powinien także dobrze się prezentować. Poniżej zamieszczamy ranking okapów kuchennych teleskopowych, który stworzony został w oparciu o funkcjonalność danych modeli, ich cenę oraz opinie użytkowników.

5. Okap kuchenny teleskopowy Whirlpool AKR749/1NB

Okap kuchenny marki Whirlpool zajmuje ostatnie miejsce w rankingu okapów teleskopowych. Dostępny jest on w unikalnym czarnym kolorze. Posiada on wydajność na poziomie 304 m3/h oraz klasę energetyczną D, która pozwala na oszczędne zużycie energii. Jest to dobry okap teleskopowy, wyposażony w dwa filtry zbierające drobinki tłuszczu i inne zanieczyszczenia oraz dwa filtry do oczyszczania powietrza. Posiada on sterowanie przyciskami. Głośność pracy tego okapu określono na 62 dB.

4. Okap kuchenny teleskopowy Okap kuchenny teleskopowy Samsung NK24M1030IB

Na czwartym miejscu rankingu okapów teleskopowych znajduje się Samsung NK24M1030IB. Model ten posiada minimalistyczny design, występuje w czarnym kolorze. Wydajność okapu wynosi 392 m³/h. Wyposażono go w wytrzymałe aluminiowe filtry, z trzema stopniami prędkości oraz oświetlenie LED, z energooszczędnymi żarówkami. Okap od marki Samsung cechuje głośność na poziomie 71 dB.

3. Okap kuchenny teleskopowy Amica OTC6541BG

Okap od firmy Amica stworzono, łącząc czarny kolor okapu ze szkłem. Posiada on wydajność na poziomie 397 m3/h. Dwa filtry węglowe odpowiadają za skuteczne oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Okap włącza się automatycznie po tym, jak zostanie on wysunięty, co wpływa na komfort użytkowania. Posiada on dotykowy panel oraz energooszczędne oświetlenie LED. Maksymalny poziom hałasu w trybie wyciąg określono na 68 dB.

2. Okap kuchenny teleskopowy Electrolux EFP 60460 OX

Drugą pozycję w rankingu okapów kuchennych teleskopowych zajmuje Electrolux EFP 60460 OX, dostępny w kolorze szarym. Jest to dobry okap teleskopowy, który pracuje zarówno w trybie otwartym, jak i zamkniętym (jako pochłaniacz). Posiada on bardzo wysoką wydajność pracy, na poziomie 603 m3/h. Zamontowano w nim wytrzymałe, aluminiowe filtry przeciwtłuszczowe oraz przyjazne dla oczu oświetlenie LED. Posiada on niezawodne sterowanie mechaniczne. Model pracuje w maksymalnej głośności na poziomie 66 dB.

1. Okap kuchenny teleskopowy Falmec Slim 60 Vetro Plus Czarny

Najwyższe miejsce w rankingu okapów teleskopowych zajmuje Falmec Slim 60 Vetro Plus, występujący w kolorze czarnym. Posiada on wysoką wydajność: 620 m3/h. Cechuje go także najcichsza praca z wszystkich okapów, przedstawionych w tym zestawieniu: głośność 55 dB. Okap ten posiada filtr przeciwtłuszczowy oraz możliwość zamontowania filtru węglowego. Dodatkowe wyposażenie to: oświetlenie LED z podwójną mocą oświetlenia, 4 biegi pracy, funkcja „booster” oraz sensoryczne sterowanie okapem. 

Dobry okap teleskopowy do kuchni powinien odznaczać się odpowiednio wysoką wydajnością, która pozwoli na usunięcie zanieczyszczeń z całego pomieszczenia. Minimalna wydajność dla kuchni o długości – 5 m, szerokości – 3 m i wysokości 2,5 m wynosi 225 m3/h. Okap powinien cechować się także możliwością zmieniania natężenia wywiewu, dzięki czemu będziesz mógł dopasować jego pracę do swoich potrzeb. Ważna jest także jakość wykonania filtrów oraz oświetlenia. Jeśli zależy Ci na cichym urządzeniu, powinieneś zwrócić uwagę także na maksymalny poziom głośności. Parametr ten nie powinien być znacznie większy aniżeli 60-70 dB.

© 2024 Najlepsze rankingi okapów kuchennych