Najlepsze rankingi okapów kuchennych

Ranking okapów kuchennych VDB – TOP5

Okapy często okazują się nieocenioną pomocą w kuchni. To one odprowadzają i oczyszczają opary, które powstają w trakcie gotowania. Wysokiej jakości sprzęt potrafi jednak znacznie więcej.

Firma VDB to polski producent okapów kuchennych, które charakteryzują się świetnym wykonaniem, trwałością i łatwością obsługi, a także pięknym designem. Marka funkcjonuje na rynku już od wielu lat, cały czas zaskakując klientów nowymi propozycjami. Ze względu na bardzo bogatą ofertę, niektóre osoby mogą mieć problem z podjęciem decyzji o zakupie. Właśnie dlatego stworzyliśmy wyjątkowy ranking okapów VDB, w którym umieściliśmy kilka topowych propozycji tego producenta. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze okapy VDB

Do naszego zestawienia wybraliśmy bestsellery z oferty producenta, które różnią się od siebie funkcjami i możliwościami, dlatego każdy, kto planuje zakup tego sprzętu, znajdzie odpowiedni produkt dla siebie. Nasz ranking najlepszych okapów VDB zawiera pięć pozycji, których kolejność została ustalona według popularności danego modelu.

5. Okap kuchenny VDB SATE Inox 60

Nasz ranking otwiera model SATE Inox 60. To wyjątkowy okap kominowy o olbrzymich możliwościach, ponieważ może pracować w trybie zarówno pochłaniacza, jak i wyciągu. Jest bardzo lekki, dzięki czemu nie będzie problemu z zamontowaniem go. Ponadto jego kompaktowe wymiary (60 cm szerokości, 35 cm wysokości i 31 cm głębokości) sprawiają, że zmieści się w zasadzie nad każdą kuchenką. Posiada trzystopniową regulację prędkości pracy, mocny silnik i wydajne oraz energooszczędne oświetlenie LED. Jeżeli posiadasz niewielką kuchnię, to będzie najlepszy wybór spośród wszystkich okapów VDB. Opinie, które dotyczą tego modelu, są bardzo pozytywne, a nabywcy doceniają jego trwałość, skuteczność i atrakcyjną cenę.

4. Okap kuchenny VDB Plus Slim 50 Inox

Kolejnym modelem na naszej liście jest okap VDB Plus Slim 50 Inox. To bardzo kompaktowy, charakteryzujący się wspaniałym designem sprzęt, który jest wręcz uwielbiany przez klientów. Wykonany z bardzo dobrych, trwałych materiałów jest bardzo łatwy i przyjemny w obsłudze. Pracuje dość cicho (poziom hałasu nie powinien przekraczać 65 dB), a także pochłania dużych ilości prądu (klasa energetyczna D). Niewielkie rozmiary (50 cm szerokości, 48,5 cm głębokości i 14 cm wysokości) powodują, że nie tylko zmieści się wszędzie, ale też idealnie wpasuje się w aranżację każdej kuchni. Sterowanie funkcjami odbywa się za pomocą przycisków na panelu sterowania. Okap posiada 2 tryby działania (wyciąg i pochłaniacz), a także 3 stopnie prędkości. Ponadto wyposażono go w wydajne oświetlenie halogenowe, które z całą pewnością okaże się pomocne.

3. Okap kuchenny VDB QB 90 Srebrny

Najniższy stopień podium w naszym rankingu zajmuje największy wśród znajdujących się w nim modeli. VDB QB 90 w kolorze srebrnym to wyjątkowo stylowa propozycja dla osób, które nie lubią kompromisów. Ekstremalnie wydajny, a przy tym świetnie wyglądający okap generuje bardzo niski poziom hałasu – tylko 63 dB – i jest bardzo energooszczędny – posiada klasę energetyczną B. Tak jak dotychczas przedstawione urządzenia, może on funkcjonować w dwóch trybach – jako pochłaniacz i jako wyciąg. Warto dodać, że w okapie tym zastosowano zmywalny filtr przeciwtłuszczowy wykonany z aluminium. Jest także możliwość dodania do niego filtrów węglowych, co jeszcze bardziej zwiększy jego funkcjonalność. Obsługa tego okapu odbywa się za pomocą specjalnego sensorycznego panelu sterowania, który reaguje na dotyk. Warto też zaznaczyć, że posiada on aż cztery stopnie prędkości i doskonale zaprojektowane oświetlenie halogenowe, które przyda się podczas gotowania czegoś w późniejszych porach, kiedy za oknem jest już ciemno. Mimo sporych wymiarów (90 cm szerokości, 50 cm głębokości i 77–100 cm wysokości) zmieści się w wielu kuchniach i będzie doskonale spełniał swoją rolę.

2. Okap kuchenny VDB Plus 50 Biały

Srebrny medal w naszym zestawieniu otrzymuje bardzo prosty i niewielki, acz niezwykle wydajny i łatwy w obsłudze okap VDB plus 50 w kolorze białym. Dzięki swojej kompaktowości (szerokość 50 cm, głębokość 48,5 cm, wysokość 14 cm) świetnie nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń. Biały kolor jest bardzo uniwersalny, dlatego z łatwością wpasuje się do dowolnej aranżacji. Tak jak w wyżej przedstawionych modelach, w tym również znajdziemy dwa tryby pracy (wyciąg i pochłaniacz), a także 3-stopniową regulację prędkości. Mocny silnik (150W) gwarantuje optymalną wydajność pracy, a sama konstrukcja jest bardzo cicha (65 dB). Wisienką na torcie jest tutaj mocne, halogenowe oświetlenie, które z całą pewnością okaże się pomocne w wielu sytuacjach.

1. Okap kuchenny VDB Deco biały 60 biały

Najwyższy stopień podium zajmuje natomiast wyjątkowy okap VDB Deco Biały 60. Świetny, wyróżniający się design powoduje, że już samo zamontowanie tego okapu odmieni wygląd kuchni. Bardzo nowoczesny, wykonany z wytrzymałych materiałów sprzęt cieszy się dobrymi recenzjami i ocenami użytkowników. Ponadprzeciętna wydajność przy zaskakująco niskim jak na takie urządzenie (56 dB) poziomie hałasu, jest wręcz fenomenalna. Sprzęt ten może działać jako pochłaniacz i wyciąg, ma też 3 poziomy prędkości. Jego cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do tego, co oferuje. Kompaktowy (szerokość 60 cm, wysokość 57 cm i głębokość 16 cm), a więc wszędzie się zmieści, energooszczędny (klasa energetyczna D) i z wydajnym oświetleniem LED, stanowi doskonałą opcję dla każdego.

Warto postawić na oferowane przez firmę VDB okapy kuchenne. Opinie ich użytkowników są bardzo pozytywne, a w  ofercie znajduje się mnóstwo produktów w różnym przedziale cenowym, sam producent zaś jest bardzo profesjonalny i rzetelny.

© 2024 Najlepsze rankingi okapów kuchennych